Proč si pořídit LED světla?

Nejspíše právě teď přemýšlíte, jestli přejít na LED žárovky. Cena těch méně výkonných už spadla na velmi rozumnou úroveň. Do menších prostor, jako jsou chodby v domě nebo třeba garáže, vám tak stačí 3-5 W LED žárovky, které se cenově pohybují i pod 100,- korun.

Výrazně snížíte své měsíční výdaje za energii

Množství energie potřebné k napájení LED žárovek je mnohonásobně menší než je požadováno u ostatních žárovek a zářivek.  Svůj účet za elektřinu šetříte ihned po zapnutí vypínače. LED žárovka svítí okamžitě na plný výkon. Žádné čekání na úplné rozsvícení.

Dlouhá životnost

LED osvětlení má proti klasickým žárovkám i zářivkám mnohonásobně delší životnost (10 a více let). Podle typu se u LED svítidel uvádí svítivost od 30 000 až 80 000 hodin.

Nízká pracovní teplota

LED světelné zdroje nevydávají do okolí tolik tepelné energie. Nehrozí riziko požárů ani spálenin.

Nevyzařují UV

LED žárovky nevyzařují ultrafialové a infračervené světlo. LED žárovky je proto vhodné nejen pro osvětlení předmětů citlivých na teplo, ale také pro osvětlení na UV citlivých předmětech třeba v muzeích, galeriích a archivech.

Šetrné k životnímu prostředí

LED žárovky a zářivky neobsahují olovo ani rtuť, obsahují minimum ostatních toxických prvků.

Neškodí časté zapínání/vypínání

LED žárovkám, produktům neškodí časté vypínání a zapínání. Četnost vypnutí nemá vliv na životnost LED žárovek.

Lepší vlastnosti u stmívacích žárovek

LED stmívací žárovky nemění při ubírání intenzity svou teplotu barvy jako jiné typy osvětlení.

Odolnost proti poškození

Vysoká mechanická odolnost vůči otřesům, nárazům a vibracím.

Ptáte se na nevýhodu?

Počáteční nevýhodou se může zdát vyšší pořizovací cena. Investice se vám ale v krátké době vrátí v podobě úspory elektrické energie a dlouhé životnosti.

Proč si pořídit LED svítidla?

Klasická žárovka, úsporná zářivka, nebo LED žárovka? Právě těm posledním patří budoucnost.

Pravděpodobně v průběhu roku až dvou dojde k masivnímu nástupu LED žárovek a svítidel. Nabízejí zatím nejlepší efektivitu přeměny elektrické energie na světlo a dlouhou životnost.

Mírnou nevýhodou jsou zatím vyšší ceny oproti klasickým světelným zdrojům, které ale postupně klesají na přijatelnou úroveň. Při požadavku na vyšší výkon se také ještě potkáváme s názory, že rozměry těchto světelných zdrojů musí být mírně větší, než rozměry standartních žárovek.

Díky novým technologiím v použití SMD LED čipů toto již není pravdou. Naopak v zabudovaných stropních svítidlech pak nacházejí své časté místo, jelikož se hřejí mnohem méně, než halogenové žárovky či bodovky.

Na rozdíl od kompaktních zářivek neobsahují rtuť. Díky velmi nízké spotřebě elektrické energie, několikanásobně vyšší životností, setří nejen naší „kapsu“, ale i životní prostředí.

Podívejte se na naši nabídku